Czy takie modyfikacje w ogóle istnieją?

Oski
Posty: 1
Rejestracja: pt 24 cze 2022, 20:56

Czy takie modyfikacje w ogóle istnieją?

Post autor: Oski »

Gram w Civ 6 od czasu kiedy epic podstawową wersję rozdawał i zupełnie przypadkiem natknąłem się na takie bogactwo modów. A wszystko zaczęło się od tego, że postawiłem źle dzielnicę i wygooglałem jak ją przestawić i tak trafiłem na mody w ogóle. Zacząłem je dzisiaj przeglądać w poszukiwaniu moich wymarzonych i głowa mnie od tego rozbolała, a tych oczekiwanych ulepszeń nie znalazłem.
Czy ktoś z kolegów bardziej doświadczony, może natknął się na modyfikacje, których szukam i podał jakieś namiary.
Konkretnie chodzi mi o "naprawienie" kilku wad (wg mnie) oryginalnej mechaniki, które trochę nie są zgodne z realiami. część rozgrywkę by utrudniła, część ułatwiła. Mianowicie:
1. Po zajęciu ostatniego miasta danej cywilizacji, bądź zajęciu miasta-państwa wszystkie jednostki im podległe znikają z mapy, a bardziej sensowne byłoby, żeby te jednostki w sposób losowy (z jakimś sensownym współczynnikiem) zmieniały zwierzchnika na nowego władcę, część przechodziła na stronę dotychczasowych sojuszników pokonanego (jeśli jakichkolwiek miał), a część stawała się barbarzyńcami, ale takimi specjalnymi, którzy mieliby parcie na zdobycie miast dotychczas należących do pokonanego. Idealnie byłoby, gdyby ci konkretni barbarzyńcy po ewentualnym zdobyciu któregoś z takich miast odradzali uprzednio wymazaną z mapy cywilizację (coś jak odzyskanie niepodległości)
2. Po zajęciu wrogiego miasta postęp produkcji, która odbywała się w mieście do tej pory nie powinien się całkowicie zerować. Powinien ewentualnie tylko trochę się "cofać" (wiadomo szturm na miasto, w którym buduje się np spichlerz, może doprowadzić do uszkodzenia placu budowy, ale niekoniecznie plac budowy zostanie całkowicie zniszczony)
3. Spory bezsens widzę też w wioskach plemiennych. Po pierwsze zauważyłem, że po powrocie do gry, po przywróceniu stanu z save'a w danej wiosce jest dokładnie to samo, co poprzednim razem. Ewentualnie jakiś element losowy pojawia się po zmianie kolejności niektórych zdarzeń, czyli np jeśli przed wejściem do wioski zaatakuję jakąś jednostkę przeciwnika, czy napotkam państwo-miasto. Przydałoby się, żeby za każdym wkroczeniem do wioski był rozlosowywany bonus, który się tam znajduje. Po drugie znalezienie zwiadowców, czy budowniczych, czy też kupców w wiosce, automatycznie wysyła ich do najbliższego miasta, które równie dobrze może się znajdować 500 lat drogi od eksplorowanej wioski (bo tyle czasu zajęło moim zwiadowcom dotarcie do tej wioski). Ja wiem, że to bardzo ułatwia rozgrywkę, bo co mi po budowniczych oddalonych kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt tur od najbliższego miasta, ale ma to większy logiczny sens. Przecież skoro zwiadowcy do danej wioski szli np 400 lat (szczególnie na początku gry), to nagle budowniczowie nie teleportują się w jedną turę do najbliższego miasta. Podobnie, kiedy znajdzie się relikwię. Jednostka, która tę relikwię znalazła powinna ją nosić ze sobą i oddać w najbliższym mieście, które tę relikwię może wystawić. Oczywiście ta relikwia może już wywierać wpływ (punkty wiary), ale sprawiłoby, że na tę konkretną jednostkę niosącą relikwię powinno się bardzo uważać. I wreszcie po trzecie bardzo brakuje mi wioskowych bonusów z początkowych części serii, czyli: "You have found an advanced tribe", co dodało nowiutkie miasto do Twojego imperium, a także "You have found a friendly tribe of skilled merceneries", co z kolei dodawało oddział wojskowy (legion, konnicę czy rydwany) oczywiście w miejscu znaleziska nie w najbliższym mieście.

Jeśli ktoś z Was natknął się na mod, który rozwiązuje moje problemy, to proszę o info.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Czy takie modyfikacje w ogóle istnieją?

Post autor: ziemniak »

Witam Oski na naszym forum.

Nigdy nie spotkałem się z takimi MODami jak opisujesz. Inna sprawa, że nigdy ich nie przeglądałem pod tym kątem, więc nie wykluczam, że można coś podobnego znaleźć. Może ktoś z innych użytkowników forum Ci pomoże.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ