Moje pierwsze przemyślenia

Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Moje pierwsze przemyślenia

Post autor: paxis »

No więc stało się HK jest od kilku dni obecny na komputerach wielu graczy. Myśle, że Amplitud już uzyskał sukces, gdyż w momencie wydania grało w nią więcej ludzi niż w civ 6. Co ja o niej myśle?

Grałem kilka gier już jako Beta a po premierze prawie cała grę. Mogę powiedzieć, ze gra jest ciekawa chociaż ma jeszcze wiele bugow i niedociągnięć. Czuć jak najbardziej naleciałości z poprzednich gier Amplitude i to jest dobre. System gospodarczy mocno podobny do EL i ES2, czyli dużo wielkich liczb :) Dla kogoś kto zna Civki to jest szok, bo wszystko jest mocno boostowane. Pewnie balans gry będzie jeszcze dopracowywany. Z tego co mogę teraz powiedzieć to luxy są OP i to mocno. Mając je można budować tyle dzielnic ile się chce bez zwracania uwagi na stabilność. Jestem ciekawy jak się to wszystko rozwinie.

Dyplomacja moim zdanie jeszcze dość uboga ale pewnie dodatki to zmienią. System wojny ciekawy ale bardzo ogranicza.

Walki ciekawe i zupełnie inne niż w civ 6. Nie można np. zamienić miejscami wojsk w czasie walki. Dzięki bonusom można być bardzo mocny, tak ze SI nie ma w ogóle szans.

Jak sobie SI radzi trudno powiedzieć po mojej niepełnej grze. Następnym razem na wyższej trudności będę mógł więcej powiedzieć.

Grafika super ładna, tu nie można powiedzieć nic złego.

Ogólnie moim zdanie gra jest pozytywna z mocną opcją stania się jeszcze lepszą.

To na razie tyle na gorąco z pola bitwy z Aztekami … o nie to są teraz Irokezi … a sorry nie to Sowieci? … sam już nie wiem … są po prostu pomarańczowi :D
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Moje pierwsze przemyślenia

Post autor: ziemniak »

Moje pierwsze przemyślenie po grze w Humankind.

Na początku była euforia i niemożliwość oderwania się od komputera. Piękna grafika i muzyka, dobrze pomyślana rozgrywka. Zacząłem kilka razy grę, aby obrać dogodny dla siebie poziom trudności, ostatecznie stanęło na metropolii, czyli domyślnie ustawionym przez producenta.
Teraz mam 40 godzin grania w Humankind i gdy przyzwyczaiłem się do pięknej grafiki i zmodyfikowanego sposobu prowadzenia walk względem Cywilizacji VI chęć grania radykalnie spadła.
Humankind2-t-170.jpg
Humankind2-t-170.jpg (490.54 KiB) Przejrzano 1060 razy
W chwili pisania tego posta jestem w 170 turze na zwykłej prędkości i wydaje się, że mam rozgrywkę pod kontrolą... Mam nadzieję, że na wyższych poziomach trudności sztuczna inteligencja, będzie stanowiła większe wyzwanie bo teraz gra stała się po prostu nudna.
Na plus należy zaliczyć to, że Polacy są dostępni od razu w wersji podstawowej, a nie w DLC jak to było w Civce VI.
Trochę obawiam się, iż manualny tryb walki nie sprawdzi się w grze multiplayer, a w szczególności w chmurze, gdyż gracze nieuczestniczący w walce będą się nudzić i mieć "puste tury".
Ogólnie grę oceniam w skali szkolnej na 4+ z nadzieją na wsparcie producenta i aktualizacje poprawiające "miodność" gry.
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Moje pierwsze przemyślenia

Post autor: paxis »

Gry w chmurze niestety nie zaznasz. Przez to, że wprowadzili "międzytury" w czasie bitwy, PBC jest niemożliwy. Szkoda tego, ale ten pomysł uznaje, za dość dobry, bo wojny nie trwają tak wiele rund jak to bywa w Civce, szczególnie na szybkich rozgrywkach.

Ja jestem w tej chwili po około 30h grania i zapał na razie mam, bo jest jeszcze wiele rzeczy do przetestowania. Co mnie trochę odstrasza, to że gra ma jeszcze dużo bug-ów.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Moje pierwsze przemyślenia

Post autor: ziemniak »

Skoro ma nie być PBC (czy to oficjalna wiadomość?)
To mam nadzieję, że AI na wyższych stopniach trudności będzie dobrze grało.
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Moje pierwsze przemyślenia

Post autor: paxis »

Niestety PBC nie będzie. Z reszta w swoich dotychczasowych grach tez nie mieli.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Moje pierwsze przemyślenia

Post autor: ziemniak »

A to wielka szkoda. Nie znam ich dotychczasowych gier? Specjalizowali się w strategiach?
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Moje pierwsze przemyślenia

Post autor: paxis »

Już od dawna zajmują sie strategiami. Np. Humankind opiera się w dużej części na Endless Legend. Moją ulubioną grą Amlitude była za to Endless Space 2. Możesz sobie w wolnej chwili o nich poczytać. W Humankind czuć bardzo ich wcześniejsze gry. Sa bardzo nowatorscy w tym co robią, np. w Civ 6 wprowadzono dzielnice, które wcześniej były w Endless Legend. Ciekawe co teraz przejmie Civ 7 z Humankinda.
ODPOWIEDZ