Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Opisz przebieg swoich gier i podziel się tym z innymi
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Tak, tylko on w tej chwili zapewne buduje nową jednostkę, która może trochę pokrzyżować szyki.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 30

Sytuacja na froncie ma się następująco. Trochę martwi mnie -5 :gold na turę i rosyjska jednostka zwiadowców na zachodzie. WTF przecież wszyscy wiedzą żeby podążać na wschód bo tam musi być jakaś cywilizacja... Udało się przejąć strefę kontroli nad Uruk to mnie cieszy... :D A na zachodzie w stolicy budujemy mury.
Tomyris-Lambo-Net-t30.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t30.jpg (424.9 KiB) Przejrzano 2082 razy
Paxis gdzie budować miasto, tam gdzie stoją osadnicy czy hex (3) niżej? Tam gdzieś może wracać wojownik Gilgamesza...
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Wydaje mi się, że tam gdzie stoisz można by wybudować, bo będziesz miał 3 :food i poza tym jeden las więcej do wycinania. Port teoretycznie też byś mógł jeszcze postawić. Dalej na południe mógłbyś postawić jeszcze jedno miasto 3-3-3-1 od twojego osadnika.

Skaut Rosji trochę niebezpieczny. Możesz posłać do niego jednego konika.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Pytanko posłać konia tylko, żeby postraszyć? Czy od razu wypowiedzieć wojnę i zabić..? Historycznie rzecz ujmując wojna wojna na dwa fronty rzadko kiedy dobrze się kończy. Ale skaut może porobić u mnie duże straty w ulepszeniach jeśli go nie postraszę...
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Może lepiej wysłać Saka i dyplomatycznie poprosić o wycofanie z twoich terenów. Tak jak mówisz dwie wojny to nie za dobre położenie.

Z tego co widać aby zdobyć szybko miasto stracisz pewnie jedną jednostkę, albo Saka albo wojownika. Teoretycznie mógłbyś wycofać uszkodzone Sako (możesz tez zostawić go i stracić i uzyskać przez to +2 :gold, to rozwiązanie mi się podoba ) i jedną turę nie atakować wojownikiem, przy odrobinie szczęścia przejmiesz miasto za dwie tury. Musisz się zastanowić jak to rozegrać. Ja nie widzę teraz siły poszczególnych jednostek, wiec trudno coś obliczyć.

Tak jak piszesz problemem są pieniądze. Szybkiego rozwiązania raczej nie ma. Najlepiej by było posłać kupca do p-m, to da 3 :gold na turę. Nowe miasto które postawisz nie przyniesie złota :( Miasto które podbijesz ma ładne źródło pieniędzy. W takim wypadku zamiast murów budowałbym kupca. Nie sądzę żeby Rosja od razu chciała cię podbijać, ponieważ ma dwa słabe miasta i nie za dużo wojska. Sprawdzaj ciągle jego siłę militarną, jak za mocno podskoczy to wtedy zacznij budować mury. Saka możesz trochę poskautować na zachodzie a nie koniem. Konie przerzuciłbym na wschód, pewnie tak planowałeś.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 31
Paxis mam dobre wieści z frontu... Uruk zdobyte odsiecz Gilgamesza przyszła za późno. W dwóch moich miastach buduję robotników. Myślę, że armię na ten czas mam dobrze rozwiniętą... a kolejne jednostki niepotrzebnie obciążałyby budżet.
Tomyris-Lambo-Net-t31.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t31.jpg (416.7 KiB) Przejrzano 2076 razy
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Mam odpowiedź na małą ilość :gold. Zbuduje kurhany to daje +3 :gold dlatego już szkolę 2 robotników.
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Gratulacje, No to ważny cel osiągnięty. Teraz musisz znaleść to drugie miasto.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 32
Odkryłem drugie miasto Gilgamesza ma tam wóz bojowy... Zamierzam się wycofać z pola widzenia Eridu koniem. Dobrą wiadomością jest to, iż zniszczyłem jego wóz bojowy na pd. wsch. od Uruk bez strat własnych łucznikami saka.
Tomyris-Lambo-Net-t32.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t32.jpg (433.68 KiB) Przejrzano 2070 razy
Nie wiem gdzie się podział zwiadowca Piotra I, ale zapewne czai się gdzieś w pobliżu...
W mojej stolicy pozostawię budowę murów... w myśl słów Adama Smith'a iż obrona jest lepsza od bogactwa...
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Całkiem dobrze to wygląda. Teraz tylko szybko podbić Eridu zanim nie zbudują murów obronnych. Zbudowane mury w twojej stolicy mogą całkowicie odstraszyć Rosję, chociaż moim zdaniem oni raczej nie planują ataku. Jeżeli wrócisz wojskami do Rosji to gra będzie zakończona :mrgreen: ... ale to jeszcze trochę potrwa...
ODPOWIEDZ