Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Opisz przebieg swoich gier i podziel się tym z innymi
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 27

Poszedłem za radą paxisa i postanowiłem wyeliminować Gilgamesza... Pewnie okaże się, że moim błędem było produkowanie osadników w stolicy zamiast wojska konnego z którego mam bonus do produkcji w postaci jednej dodatkowej jednostki... Hmmm czas pokaże. Na razie zniszczyłem szlak handlowy NetRocka i kupiłem konnicę. Czaję się też zwiadowcą do zniszczenia ulepszenia koni.
Tomyris-Lambo-Net-t27.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t27.jpg (339.45 KiB) Przejrzano 1582 razy
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Dobrze to wygląda. Sprawdziłeś wcześniej ile mają jeszcze miast? Tym wojskiem co w tej chwili masz powinieneś spokojnie Uruk podbić. Pytanie jest, czy jest sens budować kolejne jednostki jeżeli nie ma na razie nowego celu. Tą produkcję można by było lepiej zainwestować w rozwój.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 28

Tak wygląda atak na Uruk... Gilgamesz ma wóz bojowy w mieście i jednostkę wojowników na południu... Procarze na północy już wyeliminowani. Co do liczby miast to nie jestem pewien, ale ma chyba dwa.
Tomyris-Lambo-Net-t28.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t28.jpg (385.89 KiB) Przejrzano 1579 razy
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Jeszcze turę wcześniej nie miał wozu bojowego. To trochę ciężko. Dopiero końmi możesz coś zdziałać. Trochę potrwa zanim podbijesz. Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Ile miast maja rywale możesz sprawdzić w punktach zwycięstwa. Najlepiej zrób screenshota to zobaczymy jak daleko są twoi przeciwnicy.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 29

Tak wygląda obecna sytuacja w królestwie Tomyris.
Tomyris-Lambo-Net-t29.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t29.jpg (390.98 KiB) Przejrzano 1574 razy
Natomiast punkty zwycięstwa przedstawiają się następująco:
Tomyris-Lambo-Net-t29a.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t29a.jpg (366.76 KiB) Przejrzano 1574 razy
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

OK, dzięki za screena. To ma drugie miasto o wielkości jeden, czyli dopiero co założył. To fajnie, dostaniesz na początek dwa miasta :)

Przez to, że cię zaatakował zmniejszyła sie siła obrony miasta. Ciekawie ile wytrzyma ...

Twoi jeźdźcy Saka nie mają strefy kontrolnej, więc ciężko będzie oblegać. Możesz wojownikiem i koniem tak stanąć, że będziesz oblegał? Chyba można, bo każdy kontroluje po 3 pola, ale pewny nie jestem.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Paxis dzięki za rady, byłem przekonany, że jeźdźcy saka mają strefę kontroli, ale skoro nie to pozostaje tak stanąć wojownikiem i koniem żeby nie odradzało się zdrowie miasta...Ciekawe czy zwiadowcy mają strefę kontroli?
PS Wcale nie jestem pewien czy dostanę te dwa miasta... Ale "niech żywi nie tracą nadziei. I przed narodem niosą oświaty kaganiec. jak pisał poeta.
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Zwiadowcy mają strefę kontroli :) To pomoże ci szybko przejąć miasto, zanim wybuduje drugą jednostkę wozu bojowego. Trzymam przynajmniej kciuki...

Jego wozy bojowe kosztują 55 :prod . Z tego co mogę zobaczyć to będzie potrzebował około 7 tur na nowy wóz. Już chyba dwie tury minęły, więc masz około 5 tur czasu na przejęcie miasta. Koniem zrobisz niezły popłoch. Twoje jednostki Saka mają 25 ataku ale odejmuje sie 17 za atak na miasta więc defakto atakujesz tylko +8 przeciw 31 (-23). To daje obrażeń około 12-13, jak można odczytać z wykresu. Koniem masz za to 36 przeciw 31 czyli +5, to daje 35 strat w mieście. Wojownik zada około 20 obrażeń. Czyli w następnej turze jeżeli wszyscy zaatakują zrobisz obrażenia około 79 (siła garnizonu w mieście to 200 punktów). W następnych turach będzie mniej bo twoje jednostki zostaną osłabione. Teoretycznie za 4 tury powinieneś przejąć, jeżeli będzie oblegane miasto, czyli zanim zbuduje nową jednostkę. Tyle teorii, sorki za to ale to moja słabość :oops: lubię po prostu obliczać...

DamageGraph_400.png
DamageGraph_400.png (19.66 KiB) Przejrzano 1568 razy
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

WOW :shock: :o :D jestem pod wrażeniem... Z tym, że on już chyba miał ten wóz bojowy wcześniej wyprodukowany i po prostu wrócił nim do miasta...
ODPOWIEDZ