Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Opisz przebieg swoich gier i podziel się tym z innymi
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Post autor: ziemniak »

Dzięki wcześniejszemu postawieniu zbrojowni w Krakowie teraz dostałem przyspieszenie do wynalezienia :sd technologii prochu strzelniczego. Jednocześnie moi dzielni wojowie robili to co umieją najlepiej. Po wyprodukowaniu :prod kolejnych jednostek rycerzy przypomniało mi się hasło pod którym Bill Clinton wygrał w 1992 roku wybory prezydenckie w USA, a mianowicie: "Gospodarka głupcze!", więc Kraków zajął się teraz wytwarzaniem robotników, a w Potoku po zrobieniu identycznej jednostki zamierzam wybudować dzielnicę biznesową na hexie dającym +3 do złota :gold.
Scenariusz-Jadwiga-t24.jpg
Scenariusz-Jadwiga-t24.jpg (583.85 KiB) Przejrzano 6576 razy
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Post autor: paxis »

No to nieźle sobie radzisz. Nowe ikonki tez są w użyciu :)
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Post autor: ziemniak »

Tak nowe ikonki się przydają. :D Wracając do naszej opowieści to komputer pomimo zlikwidowania obozowiska barbarzyńców spawnuje jednostki tureckie w pobliżu dawnego zaplecza. Trzeba się zbroić... za 3 tury powstanie husaria w Krakowie, a za 2 dzielnica biznesowa w Potoku.
Scenariusz-Jadwiga-t25.jpg
Scenariusz-Jadwiga-t25.jpg (553.98 KiB) Przejrzano 6572 razy
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Post autor: ziemniak »

Turcy osmańscy łatwo się nie poddają i próbują przedostać się w pobliże Krakowa dzięki przesmykowi między górami. Na szczęście poddani pobożnej Jadwigi patrolowali ten rejon i uderzyli już na wrogich kuszników, w pobliżu których widziano również tarany i trebusze... na szczęście nie było tam ani kawalerii ani pikinierów, których to najbardziej obawiali się polscy rycerze.
Scenariusz-Jadwiga-t26.jpg
Scenariusz-Jadwiga-t26.jpg (443.9 KiB) Przejrzano 6572 razy
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Post autor: ziemniak »

W turze nr 28 polscy poddani doczekali się upragnionej husarii, niewątpliwie będzie to pokaźne wzmocnienie w walce z wrogim najeźdźcą. Jest to wyborowa jednostka, lecz niestety dość droga w utrzymaniu (kosztuje 5 :gold złota na turę). Magnat Potocki produkuje :prod jednostki konne x2, więc po 3 turach oczekiwania na mój żołd przeszły 2 jednostki skrzydlatych jeźdźców. Jednym rozkazałem jechać na północ pomóc Gdańskowi, a drudzy udali się w rejon przesmyku górskiego wspomóc rycerzy...
Scenariusz-Jadwiga-t28.jpg
Scenariusz-Jadwiga-t28.jpg (496.94 KiB) Przejrzano 6571 razy
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Post autor: ziemniak »

Tura 29
Tymczasem magnatów wołyńskich zaatakowała Złota Orda to już 5 barbarzyński przeciwnik w tym scenariuszu.
Scenariusz-Jadwiga-t29.jpg
Scenariusz-Jadwiga-t29.jpg (396.42 KiB) Przejrzano 6570 razy
W międzyczasie wysłałem kolejnego kupca do Wiednia co dało +17 :gold złota i +2 :prod produkcji. Wpływy :gold do budżetu na poziomie prawie 90 :gold złota na turę na jakiś czas powinny zadowolić magnackiego skarbnika. :D
Jak widać znudzeni mieszkańcy Potoku, który rozrósł się nam do symbolicznych 9 mieszkańców, niedługo będą narzekać na brak udogodnień. Aby temu zaradzić wzniesiemy dzielnicę rozrywkową co zajmie 2 tury.
Scenariusz-Jadwiga-t29a.jpg
Scenariusz-Jadwiga-t29a.jpg (435.31 KiB) Przejrzano 6567 razy
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Post autor: ziemniak »

Tura 32

Poprzednie 3 tury to proza wojennego życia. Husaria rozbija łuczników tureckich i janczarów nie mówiąc o trebuszach, które doborowa jazda polska pokonuje prawie bez strat. W Potoku produkujemy :prod łuczników aby można było razić na odległość jednostki osmańskie nie tylko z dzielnicy wojskowej, ale również z miasta. Natomiast Kraków wytwarza :prod niezwyciężoną husarię.
Scenariusz-Jadwiga-t32.jpg
Scenariusz-Jadwiga-t32.jpg (485.66 KiB) Przejrzano 6566 razy
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Post autor: ziemniak »

Tura 35

Tura 35 to wysyp Turków osmańskich okrążających moją dzielną husarię ze wszystkich stron. Czy uda się wyrwać z kotła bez strat własnych, wątpliwa sprawa. Ale to co do tej pory najważniejsze, walki toczą się daleko od Wiednia, a to przecież poziom trudności 8 bóstwo.
Scenariusz-Jadwiga-t35.jpg
Scenariusz-Jadwiga-t35.jpg (493.87 KiB) Przejrzano 6566 razy
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Post autor: ziemniak »

Tura 37

W międzyczasie zakupiłem osadników i planuję założyć miasto na saletrze, aby nie musieć robotnikami wydobywać tego zasobu. Kupię też budowniczych, aby rozwinąć nowe miasto. Saletra niby nie jest mi niezbędnie potrzebna, ponieważ arkebuzerzy mają siłę bojową 55 a husaria dla porównania 64. 8-) :mrgreen:. Bombardy też nie są mi niezbędne, gdyż wrogowie w tym scenariuszu nie mają miast, co więcej spawnują się nawet bez obozów barbarzyńców. Ale lepiej mieć saletrę niż nie mieć...
Scenariusz-Jadwiga-t37.jpg
Scenariusz-Jadwiga-t37.jpg (463.46 KiB) Przejrzano 6566 razy
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Scenariusz - Dziedzictwo Jadwigi

Post autor: ziemniak »

Tura 38

Komputer dla nowego miasta zaproponował nazwę Lublin. Jednak Lublin na północny-zachód od Krakowa to średnio udana nazwa. Zmieniłem nazwę na Poznań. Teraz nie musiałem martwić się o dostęp do saletry. W Krakowie, już buduje :pd się inżynier wojskowy, który zbuduje fort na przesmyku górskim i obsadzimy jakimś doborowym wojskiem.
Scenariusz-Jadwiga-t38.jpg
Scenariusz-Jadwiga-t38.jpg (497.75 KiB) Przejrzano 6566 razy
Fort dostępny będzie dopiero za 16 tur, ale może inżynier wojskowy potrafi zbudować jakieś inne umocnienia, zobaczymy...
ODPOWIEDZ