Civilization 30th Anniversary - 30-to lecie Civilizacji

Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Civilization 30th Anniversary - 30-to lecie Civilizacji

Post autor: paxis »

Ale niestety stare fora przynajmniej w Polsce sie nie utrzymały (civ.org.pl na razie drzemie - ale jest, civilization.org.pl nie istnieje). To forum jest mała próba przywrócenia poprzedniego stanu rzeczy, co jest niestety bardzo trudne. W dalszym ciągu działają fora amerykańskie (np. civfanatics) i fora niemiecke (np. civforum) jeżeli ktoś biegle zna te języki bardzo szybko otrzyma masę wiadomości na temat civki i innych gier strategicznych w bardzo dobrej jakości. Z uwagi na to, że coraz więcej osób włada językami obcymi, tym mniej chętnych jest na rodzime "wyroby". My mimo wszystko się nie poddajemy i postaramy się w miarę możliwości udostępnić forum, które będzie atrakcyjne dla wszystkich.

Co do Humankind to Amplitude też ma ambicie stworzyć grę, która ma różne ścieżki rozwoju, nie tylko militarne. Na razie im to za bardzo nie wychodzi bo te różne ścieżki nie są za bardzo zbalansowane ale mam nadzieję, że finalna gra za jakieś 2 lata (??) będzie już w miarę dobrą pozycją dla starych wyjadaczy gier strategicznych. Na razie czekamy na nowego patcha, który wyjdzie 28 października.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Civilization 30th Anniversary - 30-to lecie Civilizacji

Post autor: ziemniak »

Herzlich witam serdecznie na naszym forum. :D

Ja też zaczynałem od Civ1 tyle, że na PC AT (Procesor 286, zegar 12 MHz. Zawrotne 1 MB RAMu i 40 MB dysk twardy.) Pamiętam jak mój kumpel przyniósł gierkę. Pokazał mi jak grać i od razu zakochałem się w Cywilizacji.

Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę. :)
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Civilization 30th Anniversary - 30-to lecie Civilizacji

Post autor: ziemniak »

@Herzlich

Polecam Ci dział Civka 6 Stories viewforum.php?f=9. Paxis wykonał tytaniczną pracę i usunął spam rozsiewany przez boty. Z działu można się nauczyć jak lepiej grać. Tym bardziej, jeśli jesteś jeszcze w miarę niedoświadczonym graczem w Civkę VI.

PS Według mnie pomysł z hexami (już od Civ 5) i dzielnicami dodanymi w Civ 6 jest super.
herzlich
Posty: 6
Rejestracja: wt 12 paź 2021, 11:06

Re: Civilization 30th Anniversary - 30-to lecie Civilizacji

Post autor: herzlich »

Witaj Ziemniak,
dział bardzo fajny, czytam sobie. Takich relacji jak Paxisa mi obecnie bardzo brakuje, dobrze że jeszcze są ostatni wojownicy pewnego poziomu w internecie :). Wydaje się, że obecnie relacje z gier zastąpił YouTube ale to nie to samo. PC miałem bardzo późno, bo dopiero w ostatniej klasie liceum.
Uważam, że Humankind jeszcze się wyrobi, znając Amplitude Studios jestem pewien wsparcia dla gry przez kilka lat. Teraz męczę ostatnią Cywilizację w klimacie pierwszych dwóch części, mianowicie 3-jkę. Fajny był ten podgląd miasta w pierwszych częściach, a w pierwszej części te filmiki klimatyczne gdy wchodziło wojsko do podbitego miasta. W trójce jeszcze pozostały ekrany podglądu miasta w formie fajnego obrazka i pojawiających się najważniejszych budowli.
Czytam czasami fora zagraniczne, nie tylko Cywilizacji ale jeszcze jest takie duże forum amerykańskie dotyczące Atari "AtariAge". Teraz łatwiej nawet bez większej znajomości języka ludziom czytać zagraniczne fora, bo mogą korzystać z tłumacza :). Gdy uczyłem się języków, był tylko podręcznik i słownik. Wypisywałem słówka z gry na kartce, a później sobie je tłumaczyłem, ale to były, czasy że ludzie uczyli się dzięki grom i komputerom angielskiego :).
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Civilization 30th Anniversary - 30-to lecie Civilizacji

Post autor: ziemniak »

Tak, też tęsknię za starymi czasy... Dziś niestety wszystko bardzo przyśpieszyło. Ludzie nie mają czasu na czytanie, albo zwyczajnie nie chce im się tego robić. Ludzie wpadli w "lemingowy" pęd za pieniądzem - bożkiem tego świata.
ODPOWIEDZ