Moja ulubiona Modyfikacja do Civki VI

Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Moja ulubiona Modyfikacja do Civki VI

Post autor: ziemniak »

Cześć,
Chciałem Wam polecić moją ulubioną modyfikację do Civki VI. Modyfikacja nazywa się Yet (not) Another Maps Pack. Jest to modyfikacja która dodaje do Civki m. in. gigantyczną mapę Europy (od państw skandynawskich po północną Afrykę i od Gibraltaru po Turcję a nawet bardziej na wschód) na której dało się grać z ponad 20 europejskimi cywilizacjami. Gram z opcją TSL (True Start Location) oczywiście Polską na poziomie Król. Mapa nazywa się YnAMP Play Europe Again.
YnAMP.jpg
YnAMP.jpg (437.38 KiB) Przejrzano 981 razy
Aktualnie jestem w trakcie 331 tury.
Polska PEAgain 331 turn.jpg
Polska PEAgain 331 turn.jpg (1.05 MiB) Przejrzano 981 razy
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Moja ulubiona Modyfikacja do Civki VI

Post autor: ziemniak »

Granie zacząłem w prawdziwym miejscu lokacji Warszawy. Później przy górach założyłem miasto które dla swojej wygody nazwałem Kraków, choć komputer proponował inną nazwę. To sprawiło że znalazłem się bardzo blisko węgierskiej Budy. Wzbudziło to niepokój władcy Węgrów Macieja Korwina. Jako, że chciałem mieć dobre relacje z bratankami więc zgodziłem się pójść na wojnę z Węgrami przeciw Grecji. Zaowocowało to przyjaźnią z Korwinem, a następnie sojuszem który trwa po dziś dzień. Cywilizacja Polski rozwijała się pokojowo starając się mieć dobre stosunki z sąsiadami. Pokojowa gra sprawiła, iż rozwinąłem się gospodarczo, naukowo i kulturalnie. W miarę upływu czasu Fryderyk Barbarossa zaczął się na mnie coraz bardziej denerwować. Zaowocowało to potępieniem. W miarę upływu czasu zacząłem mocno inwestować w wojsko obawiając się niemieckiego sąsiada. Jednocześnie zachowałem dobre relacje z Piotrem I carem Rosji. Wojna z Niemcami zbliżała się nieuchronnie. W mojej grze nastała 263 tura czyli rok 1760 i wypowiedziałem wojnę Fryderykowi korzystając z tego, iż waleczny Niemiec prowadził już wojnę z Norwegią, Szkocją i Hiszpanią.
Polska Play Europe Again 263 tura.jpg
Polska Play Europe Again 263 tura.jpg (1.03 MiB) Przejrzano 975 razy
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Moja ulubiona Modyfikacja do Civki VI

Post autor: paxis »

17 nacji to rzadki widok. Ciekawy mod. I typowe zachowanie SI, ze do tej tury tak wiele nacji pozostalo na mapie. To najprawdopodobniej zamierzone, aby nie powstawaly super mocne cywilizacje, ktore by zagrazaly graczowi (inaczen niz w Civ 5) :)
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Moja ulubiona Modyfikacja do Civki VI

Post autor: ziemniak »

Mod jest naprawdę super polecam jak ktoś ma zacięcie polityczne i lubi balansować między wieloma cywilizacjami. Ja idąc na wojnę z Niemcami zabezpieczyłem sobie tyły sojuszami z Rosją i Węgrami. :D Do tego doszedł sojusz z Francją i Norwegią.
ODPOWIEDZ