Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Opisz przebieg swoich gier i podziel się tym z innymi
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Jestem ciekawy co Piotr I zaprezentuje. W punktach cię przeskoczył. Następnym razem mały screen z punktacją by się przydał, inaczej nie mam nic do roboty :?
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 45

Wojska Tomyris zameldowały królowej o nowym mieście odkrytym na zachodzie. Miasto to Rosjanie nazwali Kazań.
Tomyris zwołała naradę. Zapytała swoich doradców co sądzą o pomyśle zbudowania miasta w okolicy hexu przesmyku tam gdzie teraz znajduje się konnica? W międzyczasie Tomyris stała się suzerenem Genewy i przeprowadziła w państwie mieście pobór do wojska. Kosztowało to ją 100 :gold ale za to dało we władanie 5 jednostek wojowników. Doradcy wnioskowali, aby w tej sytuacji pójść za ciosem i upgreadować 2 jednostki wojowników genewskich do zbrojnych. Tomyris wysłała list do swojego najbardziej zaufanego doradcy, paxisa, którego analizy zawsze bardzo ceniła...
Tomyris-Lambo-Net-t45.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t45.jpg (378.58 KiB) Przejrzano 8791 razy
Po głębszej analizie królowa chyba zrezygnuje z pomysłu produkcji osadnika, a raczej skałania się do inwestycji w drugi szlak handlowy do Genewy celem szybszego przemieszczania wojsk na zachód.., bądź od razu produkcji katapult. Tomyris jeszcze tylko rzuciła okiem na mapę impeium od strony wschodniej i już nie mogła doczekać się analizy paxisa...
Tomyris-Lambo-Net-t45b.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t45b.jpg (329.63 KiB) Przejrzano 8791 razy
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Na początek pytanie, ile wysłanników w Genewie ma Rosja a ile Tomyris? Od tego zależy, czy opłaca się upgradować. Jak różnica jest mała byłbym ostrożny, szczególnie gdy ma Amani na składzie. Jeżeli masz mocną przewagę, to upgrade byłby wskazany.

Dobrze by było wiedzieć ile miast ma Rosja. Sprawdziłeś, może przed wypowiedzeniem wojny? W tej chwili można tylko na podstawie punktów troche oszacować. Obstawiam na 4 miasta, ponieważ dostał też punkty za co najmniej jedną dzielnicę. Można by też spojrzeć na generację wielkich ludzi, to by było jasne czy nie ma więcej dzielnic.

Przez to, że założył religię i dostał wielkiego proroka ma dość dużo punktów. Ty mimo wszystko jesteś mocno z przodu patrząc na wynalazki i wielekość imperium.

Droga do Genewy by się przydała. Budowanie więcej osadników w twoim przypadku na razie nie jest konieczne.

Mam takie wrażenie, że ta gra nie za długo potrwa...
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Scytia ma w Genewie 4 Rosja 1. Gramy na podstawce więc nie ma gubernatorów...
Niestety nie sprawdziłem ile Piotr I miał miast...
Lambo zbudował w Kazaniu mury... nie wiem czy nie odpuścić sobie oblężenia Kazania i pójść z atakiem na następne miasto... pewnie jakby nie miało murów to można się pokusić? Z tym, że może to już być jego stolica... więc pewnie będzie dobrze chroniona.
Tomyris-Lambo-Net-t47.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t47.jpg (376.82 KiB) Przejrzano 8786 razy
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Zupełnie zapomniałem, że to podstawka. To masz bardzo dużą przewagę w Genewie.

Czemu nie budujesz taranu w stolicy? Myślę, że byłby lepszy niż katapulta, czy masz inne zdanie?

Dość się skomplikowała sytuacja z tymi murami. Ja bym odkrył następne miast i zobaczył, czy jest sens atakować. Niestety mury mogą i tak powstać w każdej chwili.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 48

Tomyris bardzo się ucieszyła ze wsparcia i analiz swojego najlepszego doradcy Paxisa. Popędzała swoich naukowców, aby szybciej wynaleźli kartografię gdyż jednostki wojskowe nie mogą zapuścić się dalej na wschód... Lecz jajogłowi ;) powiedzieli królowej, że mogą szybciej wynaleźć kartografię jedynie gdy ta wybuduje 2 porty. Tomyris dobrze wiedziała, że to w jej sytuacji niemożliwe.
Tomyris-Lambo-Net-t48.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t48.jpg (395.99 KiB) Przejrzano 8784 razy
Jak widać Tomyris wybudowała taran w stolicy.
Tomyris-Lambo-Net-t48b.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t48b.jpg (361.53 KiB) Przejrzano 8784 razy
Tomyris-Lambo-Net-t48c.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t48c.jpg (299.91 KiB) Przejrzano 8784 razy
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

W jaki sposób wyczarowałeś tak szybko taran?
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Wykarczowałem las :D Zresztą i tak by się budował tylko 2 tury. A tak powstał od razu... :D
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Dobre wykorzystanie lasu. 2 tury to dwie tury za długo. Trzymam kciuki za udaną batalię :)
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 50

Kolejny obrazek z frontu...
Tomyris-Lambo-Net-t50.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t50.jpg (386.44 KiB) Przejrzano 8783 razy
ODPOWIEDZ