Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Opisz przebieg swoich gier i podziel się tym z innymi
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Witam w moim drugim civka story.
Tym razem będzie to gra przywódczynią Scytii Tomyris. Gra jest typu PBC czyli Play By Cloud. Charakteryzuje się ona tym, iż można się długo i dobrze zastanowić nad każdą turą i gramy kiedy mamy czas, czyli to co tygrysy lubią najbardziej ;).
Tomyris to ciekawa władczyni otrzymuje +5 do ataku, gdy atakuje uszkodzone jednostki i leczenie do 30 punktów życia po wyeliminowaniu przeciwnika.
Kolejnym bonusem jest to, iż dostaje za darmo drugą jednostkę lekkiej kawalerii lub łuczników konnych saka po wyprodukowaniu takowych.
Tomyris-Lambo-Net-t0.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t0.jpg (182.03 KiB) Przejrzano 6708 razy
Oprócz tego można nią wybudować kurhan, który daje bonus do kultury i wyszkolić szybkich łuczników konnych saka, którzy atakują dystansowo ale tylko na odległość jednego hexu.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 10
Relację zaczynamy nietypowo bo od 10 tury. W sumie do tej pory działo się i tak niewiele, nie było nawet barbarzyńców. Nie jestem pewien czy NetRock ich nie wyłączył :D.
Tomyris-Lambo-Net-t10.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t10.jpg (328.83 KiB) Przejrzano 6707 razy
Poprawka kurhan daje +3 do złota i +1 do wiary. Co jeszcze należy dodać odnośnie rozgrywki to to, iż mapa to fraktal a więc nie należy lekceważyć potęgi marynarki wojennej. Szybkość gry sieciowa. Standardowe zasady, ponieważ NetRock nie ma żadnego DLC :(. Poziom trudności książę.
Wracając do relacji to robotnik ulepszy pastwisko i będzie to już nasz 2 zasób strategiczny tego rodzaju, gdyż stolicę Scytów postawiłem właśnie na koniach. Jest to duży bonus pomyślała Tomyris. Dzięki temu zagraniu w każdym mieście będę mogła produkować lekką kawalerię nawet bez wybudowania dzielnicy wojskowej, uśmiechnęła się do siebie w myślach królowa Scytii. Co w połączeniu z bonusową jednostką lekkiej kawalerii stanowi nie lada udogodnienie.
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Szkoda, że nie ma początku, ale można sobie wyobrazić co się działo. Na razie nie widać za bardzo miejsca na ekspansję, no chyba ze myślisz podbić miasta państwa. W każdym razie będę czytał twoje boje kolejną kobietą :D
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 16

Tomyris obudziła się, zjadła śniadanie i głowę zaprzątała jej jedna myśl: Gdzie wysłać nowo powstałych osadników? Rozłożyła mapę na stole i zwołała naradę. Sama wyznaczyła dwa miejsca nowej lokacji miasta... komputerowi doradcy proponowali kolejne pięć pozycji. Jednak Tomyris wysłała list do swojego najbardziej zaufanego doradcy Paxisa, z prośbą o przeanalizowanie sytuacji... Pamiętała że uprzednio Paxis sugerował podbijanie państw-miast niźli ekspansję przez osadników, lecz ona nie posłuchała. Teraz zaczęła tego żałować...
Tomyris-Lambo-Net-t16.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t16.jpg (370.78 KiB) Przejrzano 6701 razy
Kazała wyszkolić :prod łuczników konnych saka i w jej głowie zrodził się pomysł podbicia Kabulu...
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Jezeli dobrze widze, to masz 2 p-m naukowe, jedno militarne i jedno kulturowe. Dobrze by bylo sprawdzic jakie bonusy ma suzeren. Naukowe raczej nie oplaca sie niszczyc, bo nauka to podstawa :). Kabul mozna moim zdaniem zdobyc. P-M kulturowe to zalezy od bonusu, ale z tego co widze to Kumasi ma raczej marny bonus. Twoje 2 piny miast, czy nie sa za blisko siebei, czy to sa dwie opcje na to samo miasto?

Na podstawie twojej mapy widze, ze mozna zalozyc okolo 7 dodatkowych miast. Razem z Kabulem masz wtedy w sumie 9 miast. To juz by byla dobra podstawa to wygrania tej gry :mrgreen:
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

paxis pisze: wt 18 maja 2021, 12:20 Twoje 2 piny miast, czy nie sa za blisko siebei, czy to sa dwie opcje na to samo miasto?
Tak to propozycje dla tego samego miasta. Chyba wybuduje miasto na przesmyku (oznaczone 1 na mapie), ponieważ będzie ono łączyć 2 akweny wodne co na mapie typu fraktal ma znaczenie i będzie zastępować drogę ewentualnemu wrogowi z północnego-wschodu.
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 18
Spotkaliśmy imperium sumeryjskie i teraz pytanie czy lepiej osiedlić się tam gdzie teraz stoi jednostka sumeryjska, czy na poprzednio planowanym miejscu?
Tomyris-Lambo-Net-t18.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t18.jpg (355.29 KiB) Przejrzano 6691 razy
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Zakładając, że rozejrzał się po okolicy tak samo jak ty, to jego stolica nie jest zbyt daleko od twojej. Początkowo zaplanowane miasto możesz założyć już za 3 tury. Na tym innym miejscu potrzebujesz 6 tur na pozycji 9 od jego wojownika, tak abyś mógł założyć drugie miasto na 1-1-1 od jego wojownika (te pozycje to kierunki klawiatury numerycznej). Ja bym się prawdopodobnie zdecydował na miasto blisko niego, aby zdobyć większy teren mimo, że traci się 3 tury. Pozycja 9 od jego wojownika jest w miarę dobra, tak, że miasto powinno się dobrze rozwijać, potrzebuje tylko spichlerz na początku. Ale decyzja należy oczywiście do Ciebie :D
Awatar użytkownika
ziemniak
Site Admin
Posty: 233
Rejestracja: śr 03 mar 2021, 19:06

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: ziemniak »

Tura 22
Tomyris-Lambo-Net-t22.jpg
Tomyris-Lambo-Net-t22.jpg (371.44 KiB) Przejrzano 6669 razy
Dążę do założenia miasta na miejscu gdzie zaproponował paxis. Trochę niepokoi mnie, że Gilgamesz już zaraz odkryje moją lokalizację, a ja jeszcze nie wiem gdzie on się znajduje... Nie wiem czy nie zniszczyć tych jego dwóch widocznych na obrazku jednostek? Na pewno po założeniu miasta priorytetem będą mury w nowej osadzie... bo Gilgamesz znajduje się pewnie blisko...
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 192
Rejestracja: pn 26 kwie 2021, 13:00

Re: Boje Scytii w PBC z Lambo i NetRockiem.

Post autor: paxis »

Ja bym zniszczył jego wojska jak najszybciej. To go bardzo mocno osłabi i otworzy ci możliwość szybkiego przejęcia jego miasta (jeżeli chcesz go szybko wyeliminować). Wychodzę z założenia, że to jest niezbyt doświadczony gracz.
ODPOWIEDZ